Duruşma Tarihi Sorgulama

Herhangi bir ceza dava dosyasında ve hukuk dava dosyasındaki duruşma tarihinizi uyap vatandaş ekranlarından sorgulayabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken ekran görseli aşağıda gösterilmiştir.

Sol tarafta yer alan “Uyap Bilgilerim” menüsü altından, “Duruşmaların” menüsünü tıklayınız, sağ tarafta bulunan “Tarih” kısmını doldurunuz ve “Zaman Aralığı” nı seçiniz.

Gerekli ekranları doldurduktan sonra, alt kısımda bulunan “Sorgula” butonuna tıklayarak sorgulama işlemini gerçekleştiriniz.

Yapılan sorgulamalar Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.
duruşma-3

“Duruşma Tarihi Sorgulama” üzerine 10 yorum

  • Selim bey, uyap vatandaş portalına giriş yaparak duruşma tarihinizi öğrenebilirsiniz. Uyap Vatandaş Portalı kişiseldir, yalnızca kendiniz giriş yapabilirsiniz. Teşekkürler.

   Cevapla
 1. Merhaba alanya 2 sulh hukuk mahkemesine yazıyorum,9 haziranda davam vardı, ben ortak aldığımız mülkiyetten 4.5 sene önce ayrıldım, eşim evde kira vermeden oturuyor, ben kiradayım ,ayrıca benden boşanmak istemiyor, evde oturmak istemiyor,satmak istiyor çünkü biz hiç görüşmüyoruz, satılması 2 taraf için daha iyi olur,ayrıca biz ayrıyız,kesinlikle barışmayacağız,inşallah en kısa zamanda sonuçlanır.

  Cevapla
 2. dosya no 2011/1934
  ortaklığın giderilmesi
  açılış 16.09.2011 lütfen sonuçunu ayrıntılı bildirirmisiniz.

  Cevapla
 3. Ankara 12.asliye ceza mahkemesinden kağıt geldi
  MUHATABIN ADI
  TANIK **** **** die
  Ve kâğıtta hiç bir bilgi yazmıyor
  3 AY SONRA mahkemeye çağırıo
  Ne anlama geliyor
  Anlamadim

  Cevapla
 4. Mrb osmaniye den yazıyorum torbali izmir 3 asliye ceza mahkemesi 2013 -*** karar esas .2011-*** kesinleşmiş mahkeme kararı sonucunu

  Cevapla

Yorum yapın