Mahkeme Telefon Numarası Sorgulama Görsel Anlatımı

Herhangi bir mahkemeye, yargı birimine ait telefon numarasını uyap vatandaş ekranlarından sorgulayabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken ekran görseli aşağıda gösterilmiştir.

Sol tarafta yer alan “Uyap Bilgilerim” menüsü altından, “Telefon No Sorgulama” menüsünü tıklayınız, sağ tarafta er alan “Birim Adı” kısmını giriniz. Örneğin; Ankara Adliyesi.

Gerekli ekranları doldurduktan sonra, alt kısımda bulunan “Sorgula” butonuna tıklayarak sorgulama işlemini gerçekleştiriniz. “Bulunan Kayıtlar” kısmında Birim Adı, Santral ve Faks numaralarını görebilirsiniz.

Yapılan sorgulamalar Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.
telefon sorgulama-3

“Mahkeme Telefon Numarası Sorgulama Görsel Anlatımı” üzerine 5 yorum

 1. Sorum soyle olucak 4 ay once perde yaptigim ewe para almak icin girdim ewe baskin yapildi iki dakika sonra bnde tutuklandim ilk mahkemeye kadar ceza yattim olay aninda bnim ustumdeki paraya el koydular ilk mahkemede tahliye oldum ve tutuksuz yargilaniyorum adliyeden parami almam mumkunmu acaba tesekkurler

  Cevapla
 2. Duruşma günü:07/09/2018 -Duruşma saati:10:15-Duruşma yeri:Ergani 1. kadastro Mahkemesi Duruşma-Dosya no:2013/30 Mirasçı Aysel Odabaşı olarak tarafıma bildirilen tebliğin ne olduğu hakkında bilgi isteğimi tarafınıza arz ederim saygılarımla AYSEL ODABAŞI

  Cevapla
 3. Selam Aleykum
  Arkadaslar benim 2015 ocak ayinda Facebook Sayfasi üzerindende Efendimiz Hz. MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHI VE SELLEM Efendimize Fransiz Gazetese Verya Dergisinden Hakaret Karikatür seklinde edildiginde bu Türkiyede Cumhuriyet gazetesi 4.sayfasinda tekrar yayinladi ve o zamanlarda CHP milletvekilligi yapan bir sahis tarafindan twitle savunuldu savunuldu.Bende Gazetede cikan hakaret Karikatür icin Yapanlar Ne yaparsaniz yapin bos Cehennem kütükleri diye cewap yazdigim icin beni Mahkemeye vermisler. Bundan daha yeni E.DEVLET üzerindende haberdar oldum ifadem icin nereye basvurabilirim. Yurt disinda oldugum icin türiYe yasalarini bilmiyorum. Anladigim kadariyla Mahkeme beni aramis bulamamis Adresim Kayitlarda dogru oldugu halde eski adress yaziyor ve hicbir mektup yada Yazili Tebligat almadim.
  Yardimci olabilirmisiniz.

  Cevapla

Yorum yapın