Taraf Olduğunuz Dosyaları Sorgulama Ekranı (Dosya da Taraf mıyım?)

Herhangi bir ceza dava dosyasında, hukuk dava dosyasında ve soruşturma dosyasında taraf olup olmadığınızı uyap vatandaş ekranlarından sorgulayabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken ekran görseli aşağıda gösterilmiştir.

Sol tarafta yer alan “Uyap Bilgilerim” menüsü altından, “Dosyada Taraf mıyım?” menüsünü tıklayınız, sağ tarafta T.C. kimlik no, cüzdan seri no, Yargı Birimi, İl Adı, Adliye, Birim ve Dosya Esas no bölümlerini doldurunuz.

Gerekli ekranları doldurduktan sonra, sol alt kısımda bulunan “Taraf mıyım?” butonuna tıklayarak sorgulama işlemini gerçekleştiriniz. “Bulunan Dosyalar” kısmında taraf olduğunuz dosya bilgilerine erişebilirsiniz. Dosya bilgilerinde Adli Birim, Dosya No, Dosya Türü, Açılış Tarihi ve Taraf Rolünü öğrenebilirsiniz.

Yapılan sorgulamalar Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.
dosyada-taraf-miyim

Incoming search terms:

 • İZMİR 19 asliye ceza mahkemesi dosya sorgulama
 • UÇAL 63 ASLİYE CEZA MAKEMESİ KARARI

“Taraf Olduğunuz Dosyaları Sorgulama Ekranı (Dosya da Taraf mıyım?)” üzerine 32 yorum

 1. ankara 4.iş mahkemesi dosya 2013/335sulh olma kararı verilmiş olan dosyanın akibeti sonucu hakkında bilgi edinmek istiyorum saygılarımla

  Cevapla
 2. ANKARA 4. iş mahkemesi dosya no 2013/335 sulh olma kararı verilen dosyada tarafmıyım sonucu hakkında bilgi edinmek istiyorum saygılarımla

  Cevapla
  • Tuncay bey;

   Sisteme giriş yaparak taraf olduğunuz tüm dosyaları ve dosya bilgilerini (karar vs) görebilirsiniz.

   Cevapla
 3. 11.istanbul tüketici mahkemesinde dosyam var ancak giriş penceresinde tüketici mahkemesi bölümü yok diğer mahkemelerden giriş yapamıyorum

  Cevapla
  • Şevki bey;
   Dosya Sorgulama ekranından (Tüm Dosyalarım) herhangi bir mahkeme belirtmeden genel sorgulama yapabilirsiniz.

   Cevapla
  • Arif bey;

   Dosyanızı ilgili mahkemeye şahsen müracaat ederek veya e-imza ile sisteme giriş yaparak detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

   Cevapla
   • Tekirdağ 1.ağır ceza mahkemesinde ,e devlet üzerinde dava dosyalarinda adım geçiyor. Bilgi almak istiyorum. Telefon ile ulaşamıyorum.2020/ 164 dosya numarası lütfen yardımcı olur musunuz. İlk evliligimdeki soy ismim yazıyor.

    Cevapla
    • Münevver hanım, vatandaş portal üzerinden bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Daha detaylı inceleme için e imza ile giriş yapmanız gerekmektedir. Diğer yollardan (telefon, web sitesi vs.) yapmış olduğunuz bilgi taleplerinize cevap verilemez. (kişisel verilerin gizliliği) Daha detaylı bilgi için mahkeme kalemine bizzat başvurmanız gerekir.

     Cevapla
 4. merhaba ,

  ceyhan 2. as.huk.mah.14.03.1986 gün ve 1985 Esas 1986 SKR kayıt düzeltme evrağının aşağıda email adresime gönderilmesini rica ederim.

  çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  saygılarımla,
  yasin KAHRAMAN

  Cevapla
 5. E.2011/234 – K.2015/31 nolu davam Subat 2015 den beri sonuclanmadi, hic bir haber alamiyorum, Avukatda cevap vermiyor, Dis memlekette oldugum icin Mahkemeydegidemiyorum. Internetten nasil takip edebilecgimi maalesef tariflerinize göre bulamadim. Ne yapmam gerek?
  Saygilarimla

  Cevapla
  • Sevim hanım,
   Adalet Bakanlığı’na ait resmi sorgulama sayfasında bulamadıysanız, yine en iyi sonucu avukatınız aracılığıyla alabilirsiniz. Başka yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır.

   Cevapla
 6. Kocaeli 1. Ve 3.icrada 2 adet dosyam borcumu odedigim halde e devlette kapanmamis goruluyor. Dosya numaralari ;kocaeli 1.icra:2014\***;kocaeli3.icra 2014\*** ve kocaeli 3.icra 2014\***

  Cevapla
 7. Ben Avusturyada yaşıyorum ve Türkiye’de evli bulunuyorum ! Eşim Türkiye’de yaşıyor ve boşanma davası açtı! Davanın 04-04-2017 tarihinde görülüceğine dair bir dilekçe yolladı bana, ama bana mahkemeden her hangi bir bildiri gelmedi ! Ben bunun ile ilgili böyle bir dava açılıp açılmadığına dair bilgi edinmek istiyorum ! Yardımcı olursanız sevinirim! Saygılarımla İsmail Dinler

  Cevapla
 8. Ben yurtdisinda yasiyorum, Türkiyeye sadece bir tatil amacla gidiyorum, tanidigimda yok, bana e-Devlet, App dan öylesine sitelere giriyordum, ve gördümki, Dosya NO: 2016/*** yaziyordu, hemde istanbul 45.Asliye Ceza Mahkemesi baktim neymis diye, acaba yanlislikmi var diye, Ahmet Karacan yani ben (Müsteki) diye yaziyor ben bir anlam veremedim dogrusu, ne oluyor acaba bunda? acaba yanlislikla benim ismimi nasil kullanabilirler? ben bunlari tanimiyorum hemde istanbuldada bulunmadim hic.

  Cevapla
 9. gazıantep 1 ıcra hukuk mahkemesı
  2016/***
  bu dosya kesınlesmıs detaylı bılgı verılebılır mı.

  Cevapla
 10. 23.05.2017 tarihinde anlaşmalı bir şekilde boşadım. Temyize gitmeyeceğimize dair dilekçe verdik. 03.06.2017 tarihinde ise evime mahkeme tebligatı geldi fakat hala mahkemenin kesinleşmiş şerhini alamıyorum, bu sürecin yasal bir süresi varmı kararın ne zaman kesinleşeceği ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi.

  Cevapla
 11. ankara 11.icra 2007/… nolu dosyada ödeme yapıldığı halde aracım üzerindeki hak mahrumiyeti devam etmektedir.mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Ali doğan araç 02 A.. … PLAKALI

  Cevapla
 12. Merhaba,
  Sivas ili Akıncılar ilçesi **** köyü
  Dosya no:2017/** esas Suşehri Asliye Hukuk Mahkemesi
  Yukarıda belirtmiş olduğum dosya numarasına dahil olup olmadığımı ve mahkeme tarihini öğrenmek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 13. 2008 de 360 nolu dosyamin ödemesini yaptim. Hala önüme çıkıyor dosyamin kapatılmasını Önemle rica ederim

  Cevapla
 14. İ.TEDBİR:17/03/2006 YEV:2497 FATİH 4.AS.HUK.MAH.HAK.15/03/2006 TA.2005/102 SAY.YAZ
  ihtiyati tedbir 2 diyor. Tapuda serh var. Bunu kim koymus nasıl kadırırız. İzmirdeyim ben İstanbula gitmem gerekirmi? Selamlar

  Cevapla

Yorum yapın